19. grudnia spotkaliśmy się z uczestnikami sekcji działających w naszym Domu Kultury na wieczorze wigilijnym. Były życzenia świąteczne, kolędy i pastorałki, dzielenie się chlebem. Później wszyscy wspólnie posklejaliśmy kolorowy łańcuch, którym przybraliśmy choinkę. Był też poczęstunek. Na zakończenie mieliśmy wielką przyjemność zobaczyć jasełka w wykonaniu członków koła różańcowego z naszej parafii.

15.12.2018 na scenie M-GOK wystąpił Teatr Podaj Dalej z przedstawieniem teatralnym "Wigilia po polsku". Spektakl to zabawna historia współczesnej rodziny, która od lat nie obchodzi Świąt Bożego Narodzenia.

04.12.2018 odbyła się premiera spektaklu przygotowanego przez grupę teatralną działającą przy M-GOK prowadzoną przez Annę Mika. Była to bardzo udana realizacja teatralna opowiadająca o perypetiach Misia, który poszukuje własnej tożsamości. W finale okazuje się, że warto być sobą, bo każda postać ma swoje pozytywne wartości.

W Mikołajki odbyła się uroczysta Wigilia w Klubie Seniora zorganizowana w ramach grantów seniorskich przy współpracy ze Stowarzyszeniem Radomskie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy i kierownicy instytucji współpracujących z glinojeckim Klubem Seniora oraz przedstawiciele grup, zrzeszeń i organizacji zaprzyjaźnionych z Klubem. Część artystyczną zaprezentował zespół seniorów.

Podczas tegorocznej "Cecyliady" wystąpiły następujące zespoły: "Głos wołającego na pustyni" z Ciechanowa, "Dona Nobis" ze Strzegowa, "Con Brio" z S.P. w Glinojecku, dzieci i młodzież z M-GOK oraz duet Ewa Mieszkowska i Andrzej Ładowski.