13. maja w naszym miasteczku obchodzony był Powiatowy Dzień Strażaka połączony z dwoma jubileuszami: 120 lat powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Glinojecku i 100 lat istnienia Orkiestry Dętej, która obecnie jest jedną z sekcji Domu Kultury. Z tej okazji na ręce kapelmistrza Witolda Nowakowskiego został przekazany pamiątkowy medal Pro Masovia przyznany przez Marszałka Województwa Mazowieckiego p. Adama Struzika za wybitne zasługi oraz całokształt działalności na rzecz województwa mazowieckiego. Podczas uroczystości organizowaliśmy akcję charytatywną dla Karola Prusakiewicza – strażaka, który podczas niesienia pomocy uległ poważnemu wypadkowi komunikacyjnemu.

W piątek, 21 kwietnia, odbyły się dwa przedstawienia Grupy Teatralnej „Na OpAk” prowadzonej przez Małgorzatę Żdanowską. Dwadzieścioro aktorów zaprezentowało się widowni w dwóch sztukach: „Szkole talentów”, do której autorką scenariusza była Julia Zmysłowska, uczennica V klasy Szkoły Podstawowej w Glinojecku, a zarazem uczestniczka zajęć teatralnych oraz „Zwierciadłach”, dla których kanwą były w większości własne doświadczenia grupowiczów.

29.04.2017 po raz kolejny uczestniczyliśmy w uroczystościach patriotycznych w lesie ościsłowskim. Upamiętniają one stracenia kilku tysięcy polskich obywateli podczas II wojny światowej i pochowanych w zbiorowych mogiłach właśnie w tym miejscu. Na uroczystości złożył się program patriotyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Żołnierzy Armii Krajowej w Ościsłowie oraz Msza Św. Polowa w intencji ofiar terroru hitlerowskiego zamordowanych w lesie ościsłowskim. Inicjatorką
uroczystości jest radna i sołtys z Ościsłowa p. Bożena Banasiak.

W dniu 24 marca 2017 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Glinojecku odbył się Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej RECHOT. Wzięło w nim udział około 40 solistów i ponad 20 zespołów reprezentujących szkoły i przedszkola z terenu gminy Glinojeck. Jury w składzie Edyta Bojkowska-Kolak, Malwina Iwańska, Andrzej Pawlak oceniało uczestników pod względem doboru repertuaru, dykcji oraz emisji głosu, a także brało pod uwagę ogólny wyraz artystyczny prezentacji.