Jak co roku w grudniu wolontariusze Szlachetnej Paczki wyruszają w teren, aby obdarować rodziny podarkami. W tym roku w Gminie Glinojeck zostało wyłonionych 13 rodzin, dla których darczyńcy przygotowali prezenty. Darczyńcami były grupy osób nie tylko z naszego terenu. Kilka paczek dotarło do nas z Warszawy, jedna ze Śląska.

 

Z naszej gminy paczki przygotowywały społeczności szkolne (LO w Glinojecku i Zespół Szkół Ogólnokształcących w Ościsłowie), obydwa przedszkola, radni gminni, pracownicy Urzędu Miasta i Gminy, Grupa Motocyklowa Freewind, grupy znajomych i przyjaciół. Ogólna wartość dostarczonych do rodzin paczek to ok. 26.150 zł, czyli średnio 2011 zł na paczkę. W przygotowywanie paczek zaangażowanych było ok. 1000 osób, co stanowi średnio ponad 70 osób przygotowujących jedną paczkę.

Szlachetna Paczka to super projekt. Czy wiecie ile szczęścia i radości może sprawić? Pewnie nie wiecie, jeśli nie uczestniczycie w tym bezpośrednio. Ja mam ogromną przyjemność od kilku lat brać czynny udział w tym projekcie. Wielkim szczęściem dla mnie jest, kiedy słyszę od człowieka bezdomnego, któremu pomogliśmy, że tyle dobra w swoim życiu nie otrzymał, kiedy dostaję wieczorową porą zdjęcie dziewczynki śpiącej z lalką, którą jej zawieźliśmy, kiedy dowiaduję się, że ludzie zaczynają wierzyć w bezinteresowną pomoc, kiedy widzę twardziela - ojca rodziny, który płacze ze szczęścia. To jest mega!!!

Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w tym roku w akcję: wolontariuszom i darczyńcom. Wielkie podziękowania za poświęcony czas, energię i zainwestowane fundusze w przygotowanie paczek. Mam tylko nadzieję, że Wasze wielkie serducha nie rozerwą Wam klatki piersiowej i w przyszłym roku razem uszczęśliwimy kolejne rodziny. Życzę Wam wszystkim wesołych i szczęśliwych świąt. Do zobaczenia w przyszłym roku. Jesteście Wielcy, tak trzymać!!!

Wojciech Bruździński

Rejon Glinojeck Szlachetnej Paczki