Jak co roku w grudniu wolontariusze Szlachetnej Paczki wyruszają w teren, aby obdarować rodziny podarkami. W tym roku w Gminie Glinojeck zostało wyłonionych 13 rodzin, dla których darczyńcy przygotowali prezenty. Darczyńcami były grupy osób nie tylko z naszego terenu. Kilka paczek dotarło do nas z Warszawy, jedna ze Śląska.

W piątek 25 listopada zgromadzona w M-GOK publiczność miała możliwość zetknąć się z wykonaną przez profesjonalnych artystów, najprawdziwszą operetką.  Zaprezentowane przez Teatr Muzyczny IWIA widowisko pt. “Od czardasza do kankana” przyciągnęło widownię nie tylko z terenu naszej gminy, ale również z zaprzyjaźnionych ośrodków kultury, a ogromne nim zainteresowanie sprawiło, że bilety nań wyprzedane zostały na kilka tygodni przed spektaklem.

W sobotę 19 listopada w M-GOK,  już po raz dwudziesty trzeci, odbyły się muzyczne Spotkania z Muzyką Religijną “CECYLIADA”. Tego dnia na scenie gościli: ciechanowska schola z parafii Błogosławionych Płockich Biskupów Męczenników, glinojecki chór parafialny oraz  nasi przedstawiciele - “Wesołe Nutki” ze wsparciem działającego przy domu kultury koła gitarowego. Do zobaczenia za rok.

11 listopada to dzień szczególny dla Polaków. W tym roku dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w uroczystej akademii przypomniały o heroizmie naszych przodków w dążeniu do niepodległego państwa. Dzieci przedstawiły program słowno-muzyczny urozmaicony prezentacją multimedialną, która dopełniała całość. Nad przygotowaniem i przebiegiem uroczystości czuwała Barbara Błaszkowska.