W przededniu wspomnienia św. Cecylii, w sobotę 21 listopada w M-GOK-u odbyły się XXII Spotkania z Muzyką Religijną „Cecyliada 2015”, w których udział wzięły cztery formacje muzyczne.
Liczną widownię przywitały „Wesołe Nutki”, czyli podopieczni Magdaleny Witkowskiej, instruktora sekcji wokalnej. Tuż po nich wystąpiła reprezentacja szkoły podstawowej w Glinojecku, czyli „Rodzynki”, śpiewające pod bacznym okiem Magdaleny Jędrzejewskiej.

11 listopada br. w sali widowiskowej M-GOK uczniowie z glinojeckiego gimnazjum oraz liceum przedstawili licznie zgromadzonej publiczności uroczysty program artystyczny, poświęcony odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Nad właściwym jego przebiegiem czuwali przedstawiciele kadry pedagogicznej: Aldona Wiśniewska oraz Sławomir Konstantynowicz. Tuż po występie młodzieży na scenie zaprezentowała się glinojecko-strzegowska Orkiestra Dęta OSP pod kierownictwem kapelmistrza Witolda Nowakowskiego, która wykonała wiązankę pieśni patriotycznych oraz kilka utworów z gatunku muzyki filmowej i popularnej.

2 października br. do naszego miasta przybyli goście z południowych Indii. Przed przyjazdem do Glinojecka około 50-ciu młodych podróżników odwiedziło dwa szwajcarskie miasta: Zurych i Lozannę .

Swój pobyt rozpoczęli od wizyty w miejscowych szkołach: liceum i gimnazjum, gdzie dzięki uczniom i nauczycielom tych placówek oraz przedstawicielom Urzędu Miasta i Gminy zapoznali się z historią Glinojecka oraz działających w nim, poszczególnych instytucji, a także dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy, dotyczących polskich obyczajów i tradycji. Nauczyli się tańczyć poloneza, wykonywali łowickie wycinanki pod okiem naszej pani instruktor ds. plastycznych – Gabrieli Boniewskiej, obserwowali pokazy fizyczno-chemiczne, a wieczorem na sali widowiskowej M-GOK zaprezentowali godzinny program artystyczny, nawiązujący do obchodzonych przez nich indyjskich świąt, przybliżając licznie zebranej publiczności swoją, jakże egzotyczną i interesującą, kulturę. Występ zakończony został międzynarodowym polonezem w wykonaniu polsko-hinduskiej młodzieży.

W ubiegłą sobotę, tj. 10 października odbył się Gminny Dzień Seniora, w którym uczestniczyli seniorzy z klubu w Ościsłowie i Glinojecku oraz członkowie Związku Emerytów i Rencistów w Glinojecku.
Tradycyjnie, szanownych gości powitał burmistrz Waldemar Godlewski oraz Wojciech Bruździński – dyrektor M-GOK. O walory artystyczne wydarzenia zadbał zespół DX, a hucznie świętujący seniorzy bawili się prawie do północy.
Organizatorem wydarzenia był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Glinojecku oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna.