W miniony czwartek w siedzibie Klubu Seniora odbyło się tradycyjne  Spotkanie Opłatkowe. Wśród zaproszonych gości znalazł się pan burmistrz Waldemar Godlewski wraz ze swoim zastępcą Przemysławem Iwańskim oraz dyrektor M-GOK Wojciech Bruździński i pracownik placówki Małgorzata Iwańska. Pan dyrektor na ręce pani prezes Klubu Seniora Barbary Gajewskiej przekazał Światełko Betlejemskie przywiezione do Glinojecka przez harcerzy z samej kolebki religii chrześcijańskiej. Podczas tego wyjątkowego spotkania był również czas na życzenia, wigilijną wieczerzę i śpiewanie kolęd przy akompaniamencie gitary.

W ubiegłą środę dzieci należące do wszystkich sekcji Domu Kultury wraz z pracownikami i instruktorami wzięły udział w Spotkaniu Wigilijnym zorganizowanym przez naszą placówkę. Oprócz tradycyjnego składania życzeń znalazł się również czas na różnego rodzaju gry i zabawy oraz wspólne dekorowanie choinki, a także poczęstunek.

Dziękujemy wszystkim naszym gościom za liczne przybycie, życząc Wesołych i Spokojnych Świąt oraz wielu prezentów pod choinką.

Pracownicy i instruktorzy M-GOK

Kluby Seniora z Glinojecka i Ościsłowa reprezentujące Gminę Glinojeck zaproszone przez przedstawicieli Mazowieckiej Michy Szlacheckiej uczestniczyły w Gali Szyku i Smaku 2014 odbywającej się w Skibniewie za Sokołowem Podlaskim. Nasze Kluby Seniora przygotowały stoisko z potrawami tradycyjnymi, które przypadły do gustu odwiedzającym imprezę.

12 grudnia 2014r przedstawiciele Domu Kultury oraz Klubów Seniora z Glinojecka i Ościsłowa, a także Środowiskowego Ogniska Wychowawczego „Promyk” reprezentowali nasze miasto i gminę na IV Wystawie Bożonarodzeniowej w Lutocinie, zorganizowanej przez SSS LGD w Ciechanowie. Wydarzenie skierowane było głównie do twórców ludowych, artystów i rzemieślników, klubów seniora i placówek oświatowo-kulturalnych.

Powyższe słowa św. Augustyna są doskonałym odzwierciedleniem tego, co działo się w niedzielne popołudnie 23 listopada w naszym domu kultury. Tego dnia odbywały się XXI Spotkania z Muzyką Religijną „Cecyliada 2014”. W wydarzeniu wzięło udział pięć formacji muzycznych – trzy z Glinojecka, jedna z Ciechanowa oraz gość specjalny – chór Avetki z Warszawy.